Kā ietaupīt naudu uz pārtiku?

Būsim atklāti – pārtikas veikali un visi pārtikas un saimniecības preču lielveikali, kas ir atrodami vien pāris ielu attālumā, var būt diezgan dārgi. It īpaši, ja uz veikalu dodies iepirkties bez īpaša mērķa – ātri vien kasē sevi atrodi ar diviem pilniem groziem, kuros šķietami atrodas pilnīgi viss, kas tev ir nepieciešams. Bet vai tas tiešām tā ir? Vai esi aizdomājies par lielajām summām savos Maxima vai Rimi čekos un par veidiem, kā šīs summas padarīt mazākas, lai ietaupītu naudu ar pārtiku (kotisivu)?

Tieši šim nolūkam esam apkopojuši dažādus padomus, kā ietaupīt naudu ar pārtikas iegādi:

Turieties pa gabalu no centrālajām ailēm

Veikalu izkārtojums parasti tiek ļoti cītīgi izstrādāts tā, lai viena veida pārtika un cita veida pārtika atrastos veikala dažādos galos, lai spiestu pircējus pārvietoties cauri visam veikalam, un, iespējams, paķert līdzi arī kādu interesantu preci par akcijām, kas izskatās īpaši izdevīgas.

Kuponi nav jūsu ienaidnieki

Nekādā gadījumā nebaidieties no veikala izsniegtajiem kuponiem, ja tādus esiet saņēmuši vai arī ja tādi jums tiek piedāvāti. Jūs nekad nevariet zināt, kad šie papīra gabaliņi, kas vien krājas un it kā nekam nav vajadzīgi, var kļūt pavisam noderīgi un palīdzēt ietaupīt ļoti patīkamas naudas summas!

Nepakļaujieties zīmolu valdzinājumam

Pilnīgi iespējams jūs esiet iecienījuši kāda noteikta zīmola pārtikas produktus vai arī kāds labs draugs ir ieteicis pieturēties tikai pie kāda noteikta zīmola. Nepakļaujieties zīmolu valdzinājumam – nereti tā produkcija, kas ir no citiem zīmoliem un lētāka, ir tik pat laba vai pat gardāka nekā jūsu iecienītais zīmols!

Pētiet ailes augšup un lejup!

Pētot ailes, pievērsiet uzmanību to augšdaļai un apakšdaļai, par cik nereti visas preces un produkti, kas maksā visdārgāk, tiek novietoti acu līmenī, taču preces ar viszemākajām cenām vai lielākajām atlaidēm mēdz atrasties ailes pašā augšā vai apakšā.

NEKAD neapmeklējiet veikalu izsalcis!

Ļoti daudz dažādi naudas taupīšanas raksti piemin padomu, ka nekādā gadījumā nav ieteicams doties uz veikalu izsalkušam. Ticiet vai nē, izņemot gadījumus, kad jums ir ārkārtīgi spēcīgs gribasspēks, došanās uz veikalu izsalkumā ir vislielākā kļūda, kas noved pie neparedzētiem papildus pirkumiem, kas jums nemaz nav vajadzīgi, vai arī liek jums iegādāties kādu pārtikas produktu lielāka daudzumā nekā tas ir nepieciešams (2000 pika-laina FI).

NEKAD nepērciet veikala gatavotu ēdienu!

Lai vai cik gardi un skaisti varētu izskatīties Maxima gatavotie salāti vai Rimi ceptās kartupeļu pankūkas, vienkārši dodieties garām. Tā jūs ne tikai ietaupīsiet daudz vairāk naudas un samazināsiet sava čeka kopsummu, jūs vienmēr variet iegādāties visus nepieciešamos ingredientus un pagatavot visu mājās pats. Tas būs ne tikai uz pusi lētāk, trīs reizes garšīgāk, bet arī pasargās jūs no iespējamas ēdiena saindēšanās, kas ar veikala gatavotu ēdienu ir daudz iespējamāka! Vesels vēders jau atkal pasargās jūsu finanses!

Pārdomājiet vai ūdens pudelēs ir tiešām tā vērts

Ūdens, kas tiek tirgots pudelēs ir miljonu eiro bizness, kas vienkārši iztukšo jūsu maciņu par plastmasas pudeli un ūdeni, kas savā starpā tā arī īsti nekad neatšķiras. Ja jums ir iespēja uzstādīt krietnu ūdens filtrēšanas sistēmu mājās vai nodrošināt sevi ar dzeramo ūdeni citādā veidā (arī dzerot krāna ūdeni, ja tas ir pārbaudīts un labs), tad noteikti sakiet nē ūdenim plastmasas pudelēs!